bikeneo.pl

blog o rowerach i sporcie

Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze?

Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze?

Jazdy na rowerze się nie zapomina – i jest to prawda! Jednak najpierw trzeba się jej nauczyć. Niektóre dzieci łapią w mig wszelkie zasady sportowych czynności, ale czasem trzeba im pomóc. Szczególnie przy tak poważnym kroku, jakim jest nauka jazdy na rowerze. Dziś zajmiemy się właśnie tym tematem i wszelkimi sprawdzonymi sposobami. Jeśli chcesz łatwo i bez stresu nauczyć swoją pociechę śmigać na rowerze, i to bez dodatkowych kółek, zapraszamy do czytania! 

Od czego zacząć naukę jazdy na rowerze?

Choć kiedy początek nauki jazdy na rowerze kojarzył się z dodatkowymi kółkami, to obecnie są zdecydowanie lepsze, zgoła inne, sposoby. Mowa tu o rowerku biegowym. Czym on jest? To mała wersja roweru, na dwóch kołach, ale bez pedałów. Dziecko jeździ na nim odpychając się od ziemi. TO świetny start w drodze do klasycznego rowerka. Dziecko uczy się utrzymywać równowagę i oswaja się z pojazdem. Zdecydowanie łatwiej jest w późniejszym czasie ogarnąć jazdę na rowerze z pedałami. Warto jak najwcześniej podarować dziecku rowerek pchacz, aby się do niego przyzwyczaiło.

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze z pedałami?

Kolejny krok to większy i cięższy rower, który ma już pedały. Choć można zacząć od takiego z dodatkowymi kółkami, to po rowerku biegowym dziecko będzie już odpowiednio przygotowane to większego kroku naprzód. Jak zacząć naukę jazdy na normalnym rowerku? Co ciekawe, nie powinniśmy szukać płaskiego terenu, lecz z lekkim spadem! Dlaczego? Dziecko najpierw powinno przenieść wiedzę o trzymaniu równowagi na rowerku biegowym na nowy pojazd. Dlatego właśnie zabierz pociechę na malutką górkę i pozwól mu „staczać się” z niej, z nóżkami nie na pedałach, a rozstawionymi bezpiecznie po bokach. Siodełko powinno być ustawione na tyle nisko, aby dziecko mogło bezpiecznie się asekurować stopami.

Gdzie kupić pierwszy rower dla dziecka?

Rowery są dostępne w wielu miejscach. Zarówno w dużych hipermarketach, sklepach sportowych, jak i tych specjalizujących się tylko w tych konkretnych pojazdach. Można także zakupić rower w Internecie. To świetny sposób na znalezienie okazyjnych cen na rowery, które z pewnością widziałeś stacjonarnie! Zakupy online to szybka, łatwa i tania sprawa, którą możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Dlatego nie przepłacaj i nie trać czasu – kup rowerek dla dziecka w Internecie!

Jazda na rowerze to pestka!

Po pierwszych treningach zjazdów z górki z pewnością dziecko nabierze odwagi i będzie mu łatwiej nauczyć się pedałować. Nauka na rowerku biegowym na pewno też nie pójdzie w las i pociecha dużo szybciej zacznie jeździć na dwóch kołach. Warto poświęcać dziecku czas i uczyć go nowych rzeczy, szczególnie takich, które zostaną z nim na całe życie! Dlatego nie odkładaj takich spraw na potem i już od najmłodszych lat ucz maluchy jazdy na rowerze. Z pewnością później będą miały dużo łatwiej!