Tutaj jesteś

Drogowe znaki – jak wybrać znak drogowy?

10 stycznia, 2023 Poradnik Drogowe znaki


Wybierając znak drogowy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jak zamówić odpowiednie znaki?

Dzisiaj wiele osób prywatnych decyduje się na drogowe znaki w celu odpowiedniego oznakowania swoich posesji. Jak wybrać wtedy właściwy znak? Oto najważniejsze parametry, które trzeba będzie wtedy uwzględnić!

Kiedy kupowane są znaki drogowe?

Znaki drogowe mają uniwersalne zastosowanie i wykorzystuje się je w wielu miejscach, między innymi przy drogach, parkingach, ale również stosowane są one na posesjach prywatnych.

Dobór odpowiednich znaków drogowych jest zależny przede wszystkim od ich przeznaczenia. Przykładowo osoby prywatne często zamawiają drogowe znaki przeznaczone do oznakowania ich prywatnych posesji, na przykład są to znaki zakazu wjazdu czy zakazu zatrzymywania się. Są one umieszczane przy wjazdach na posesję, bramach czy prywatnych drogach.

Znaki drogowe – gotowe i na zamówienie

Obecnie producenci znaków drogowych mogą zaoferować wiele ich typów. Są to nie tylko gotowe drogowe znaki spełniające wymogi przepisów obowiązujących w Polsce, ale również znaki drogowe, które są wykonane na zamówienie.

Znaki na zamówienie mogą zawierać różne rodzaje nadruków, na przykład niestandardowe napisy albo wzory. Projekt takiego znaku drogowego można zamówić bezpośrednio u producenta albo też u jednego z grafików, którzy ogłaszają swoje oferty online.

Wybór znaku drogowego – krok po kroku

Aby złożyć swoje zamówienie na drogowe znaki, warto postępować według poniższych kroków:

1. Zwróć uwagę na materiał

Znaki drogowe są zwykle wykonane ze stali wykończonej specjalnym rodzajem folii odblaskowej. Można również wybrać znaki aluminiowe, które są najtrwalszą opcją i są odporne na ekstremalne warunki pogodowe i uderzenia, ale są one droższe od znaków wykonanych z blach stalowych.

2. Weź pod uwagę odblaskowość znaku 

Odblaskowe znaki drogowe są dobrze widoczne w nocy i przy słabym oświetleniu. Jest to ważne ze względów bezpieczeństwa, ponieważ zwiększa widoczność znaku dla kierowców. Gdy zatem ważne jest to, aby drogowe znaki były natychmiast widoczne, także w miejscu słabo oświetlonym, bez lamp, warto zdecydować się właśnie na taki wariant.

3. Dobierz odpowiednio rozmiar znaku

Rozmiar znaku to również ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Znak powinien być wystarczająco duży, aby był dobrze widoczny. Producenci oferują swoje drogowe znaki w różnych wielkościach, dlatego można dobrać je pod tym kątem do własnych potrzeb.

4. Sprawdź sposób montażu znaku

Bardzo ważną kwestią jest również montaż. Znak powinien być solidnie zamocowany, aby był odporny na wiatr i uderzenia. Warto zwrócić więc uwagę na to, jaki sposób montażu wykorzystał producent. Bardzo często drogowe znaki można zakupić razem z niezbędnymi do ich montażu elementami jak słupki czy obejmy u producenta.

Gdzie zamówić znaki drogowe?

Dzisiaj drogowe znaki sprzedawane są przez wiele firm, dlatego warto zapoznać się bliżej z ich propozycjami online i sprawdzić, jakie rodzaje znaków produkują, jakie mają one ceny, jaki jest czas dostawy zamówienia. Znaki można także kupować łatwo i wygodnie w sklepach internetowych.

Redakcja bikeneo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat sportu, pasja do rowerów, rekreacja, moda, dieta oraz praktyczne porady spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia na pełnych obrotach! Jesteśmy miejscem, gdzie entuzjastyczne pedałowanie, kreatywne aktywności rekreacyjne oraz stylowa moda łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i wszystkich miłośników aktywności fizycznej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?