Co przyda się podczas rowerowych awarii?

Co przyda się podczas rowerowych awarii?

Posiadacze samochodów wiedzą, jak ważne jest przygotowanie na ewentualne awarie samochodu, dlatego zawsze mają przy sobie koło zapasowe oraz podstawowy zestaw kluczy. Dzięki temu są przygotowani na niespodziewane usterki w trasie. Takie podejście powinni mieć również rowerzyści, zwłaszcza ci wybierający się w długie trasy. Co powinna zawierać apteczka dla roweru, którą należy mieć przy sobie w trakcie jazdy? Ile kosztują elementy rowerowego niezbędnika? 

Zakup elementów do rowerów w Lublinie 

Należy pamiętać, że zasadniczo każdy model roweru jest inny i składa się z różnych elementów. Teoretycznie nie ma zestawu, który naprawi każdą zepsutą część, dlatego przy kompletowaniu niezbędnika do roweru warto wybrać narzędzia dostosowane do Twojego jednośladu. Istnieje jednak kilka elementów, które przydadzą się niezależnie od typu roweru jaki posiadasz. 

Zapasowa dętka rowerowa 

Zapasowa dętka umożliwi szybką naprawę opony w razie poważniejszego uszkodzenia. Warto pamiętać, by przy zakupie zwrócić uwagę na rozmiar i rodzaj zaworu. Jeżeli chcesz naprawić niewielki otwór, przez który uchodzi powietrze, znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem będzie przyklejenie łatki. Przed założeniem nowej dętki, warto sprawdzić czy w oponie nie został odłamek szkła lub gwóźdź. Podstawowy zestaw łatek i dętka do rowerów w Lublinie jest dostępna już za kilka / kilkanaście złotych. 

Łyżka do opon 

Wymiana opon gołymi rękami jest możliwa, ale taki wysiłek jest naprawdę zbędny, ponieważ podstawowa łyżka do opon pomoże Ci uporać się z tym problemem szybko i skutecznie. Dla większości rowerzystów jest ona wręcz niezbędna przy zakładaniu nowej gumy. Na szczęście zestaw dwóch łyżek kosztuje zaledwie kilka złotych. 

Podręczna pompka rowerowa 

Wymiana czy naprawa dziurawej dętki może okazać się nieskuteczna, jeśli nie posiadasz przy sobie pompki do roweru. Kapeć w kole uniemożliwia jazdę lub sprawia, że jest ona bardzo niebezpieczna. Dlatego warto zakupić podręczną pompkę rowerową, która można dostać w cenie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. 

Skuwacz do łańcucha 

Pewnie każdy doświadczony kolarz spotkał się z sytuacją, gdy łańcuch rowerowy został zerwany. Najczęściej ma to miejsce przy trudnych warunkach w terenie. Rozwiązaniem tego problemu jest skuwacz do łańcucha, dzięki któremu połączysz urwane elementy. Warto pamiętać, by nie ingerować zbyt mocno w długość łańcucha, ponieważ wpływa to negatywnie na działanie całego układu napędowego. 

Zestaw narzędzi

Podstawowy zestaw narzędzi rowerowych powinien zawierać scyzoryk, klucze płaskie, imbusowe oraz oczkowe. Ponadto warto dokupić opaski zaciskowe oraz trytytki, które mogą okazać się niezbędne aby przymocować coś do ramy. Taki zestaw narzędzi można kupić już za kilkanaście złoty.