bikeneo.pl

blog o rowerach i sporcie

Czy mata do jogi jest niezbędna? Podpowiadamy!

Czy mata do jogi jest niezbędna? Podpowiadamy!

Joga stała się w ostatnich czasach popularną formą ruchu. Dla niektórych – jako jedyny sport, a dla innych – uzupełniający dodatek do innych dyscyplin. Czy mata do jogi jest niezbędna?

Czy mata do jogi jest niezbędna?

Joga a nasze ciało

Joga jest świetnym sposobem na utrzymania ciała w mobilności, a wiele asan przyczynia się do ponadprzeciętnego rozciągnięcia ciała. Potrafi być ulgą dla bolącego kręgosłupa i spiętych mięśni. Wyróżnia się kilka rodzajów jogi, w zależności od długości trwania zajęć, pozostawania w pozycji i przeznaczenia wykonywanych asan. W niektórych formach, jak np. Ashtanga, pozycje wykonywane są dynamicznie i sprzyjają szybkiemu dotlenieniu organizmu. Z kolei np. joga Iyengara przeznaczona jest m.in. dla osób z problemami, jest bowiem dużo spokojniejsza i uważna.

Czy mata do jogi jest niezbędna?

Rodzaje jogi różnią się także ilością używanych akcesoriów. Niezmiennym wyposażeniem początkującego lub zaawansowanego jogina jest natomiast mata do jogi. Ceny zaczynają się od 60 zł wzwyż, choć sięgają nawet kilkuset złotych. W niektórych szkołach jogi i wielu klubach fitness, w których jest ona prowadzona, własna mata do jogi nie będzie niezbędna. Są one bowiem na wyposażeniu.

Czy mata do jogi jest niezbędna?
www.smoczajama.com.pl