Postaw na transport przyjazny środowisku

Coraz częściej słyszymy o konieczności dbania o środowisko naturalne. Jednym z czynników powodujących największe zanieczyszczenie środowiska naturalnego są spaliny. Transport jest jednak nieodłącznym elementem funkcjonowania człowieka. Jak możemy zadbać o środowisko i wybrać bardziej przyjazne środowisku sposoby transportu? Rozważ poniższe opcje i zrób coś dobrego dla ziemi:

Rower / hulajnoga / deskorolka elektryczna

Rower to zdecydowanie najlepszy środek transportu. Jest on nie tylko idealny dla środowiska, ponieważ nie emituje żadnych spalin, ale jest również świetnym wyborem, jeśli chcesz zadbać o własną kondycję fizyczną i zaoszczędzić pieniądze. Jeżdżąc rowerem często oszczędzasz również czas, ponieważ nie musisz stać w korku. W dużych miastach często są wydzielone ścieżki rowerowe po których bezpiecznie mogą się przemieszczać także użytkownicy hulajnóg czy deskorolek.

Samochody elektryczne lub hybrydowe

Ponieważ są one coraz popularniejsze, nie jest problemem naładowanie pojazdu. Samochody elektryczne są droższe niż tradycyjne, jednak ich ceny regularnie spadają, a poruszając się nimi możesz mieć poczucie, że dbasz o środowisko.

Więcej pasażerów w aucie = mniej aut

Coraz więcej osób decyduje się na wspólne podróżowanie. Pracownicy jednej firmy, osoby jadące w tym samym kierunku, podwożenie sąsiadów – to wszystko sprawia, że na drodze jest mniej samochodów, mniej spalin, a transport jest tańszy. Istnieją zaufane platformy internetowe, na których możesz znaleźć oferty podróży i możesz sam zaoferować możliwość podwiezienia innych. Na takich stronach określisz godzinę wyjazdu, miejsce i koszt transportu.

Transport publiczny

Korzystanie z transportu publicznego przynosi te same korzyści, co wspólne podróżowanie. Ponadto wiele miast również działa na korzyść środowiska naturalnego, dlatego kolej miejska, autobusy i tramwaje często są również ekologiczne.

Chodź pieszo

Chodzenie pieszo to najprostsze rozwiązanie. Nie wymaga żadnych urządzeń, żadnych wydatków, nie wiąże się ze staniem w korkach, czekaniem na opóźniający się autobus. Jest świetne dla zdrowia i daje Ci poczucie całkowitej niezależności. Daje ci również czas na rozmyślanie i cieszenie się pięknem świata.

cudaarchitektury.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *