bikeneo.pl

blog o rowerach i sporcie

Postaw na transport przyjazny środowisku

Postaw na transport przyjazny środowisku

Coraz częściej słyszymy o konieczności dbania o środowisko naturalne. Jednym z czynników powodujących największe zanieczyszczenie środowiska naturalnego są spaliny. Transport jest jednak nieodłącznym elementem funkcjonowania człowieka. Jak możemy zadbać o środowisko i wybrać bardziej przyjazne środowisku sposoby transportu? Rozważ transport przyjazny środowisku!

Rower / hulajnoga / deskorolka elektryczna

Rower to zdecydowanie najlepszy środek transportu. Jest on nie tylko idealny dla środowiska, ponieważ nie emituje żadnych spalin, ale jest również świetnym wyborem, jeśli chcesz zadbać o własną kondycję fizyczną i zaoszczędzić pieniądze. Jeżdżąc rowerem często oszczędzasz również czas, ponieważ nie musisz stać w korku. W dużych miastach często są wydzielone ścieżki rowerowe po których bezpiecznie mogą się przemieszczać także użytkownicy hulajnóg czy deskorolek. To transport przyjazny środowisku w 100%!

transport przyjazny środowisku rower

Transport przyjazny środowisku – samochody elektryczne lub hybrydowe

Ponieważ są one coraz popularniejsze, nie jest problemem naładowanie pojazdu. Samochody elektryczne są droższe niż tradycyjne, jednak ich ceny regularnie spadają, a poruszając się nimi możesz mieć poczucie, że dbasz o środowisko.

Więcej pasażerów w aucie = mniej aut

Coraz więcej osób decyduje się na wspólne podróżowanie. Pracownicy jednej firmy, osoby jadące w tym samym kierunku, podwożenie sąsiadów – to wszystko sprawia, że na drodze jest mniej samochodów, mniej spalin, a transport jest tańszy. Istnieją zaufane platformy internetowe, na których możesz znaleźć oferty podróży i możesz sam zaoferować możliwość podwiezienia innych. Na takich stronach określisz godzinę wyjazdu, miejsce i koszt transportu.

Transport publiczny

Korzystanie z transportu publicznego przynosi te same korzyści, co wspólne podróżowanie. Ponadto wiele miast również działa na korzyść środowiska naturalnego, dlatego kolej miejska, autobusy i tramwaje często są również ekologiczne.

transport przyjazny środowisku autobus

Chodź pieszo

Chodzenie pieszo to najprostsze rozwiązanie. Nie wymaga żadnych urządzeń, żadnych wydatków, nie wiąże się ze staniem w korkach, czekaniem na opóźniający się autobus. Jest świetne dla zdrowia i daje Ci poczucie całkowitej niezależności. Daje ci również czas na rozmyślanie i cieszenie się pięknem świata.

cudaarchitektury.pl