Tutaj jesteś

Jakie łyżwy wybrać?

13 października, 2019 Rekreacja

Zastanawiając się nad kupnem własnych łyżew musimy nieco więcej dowiedzieć się o nich, pomyśleć, czy będziemy często jeździć, czy jeździmy amatorsko czy też chcemy zostać królami tańca na lodzie.
Łyżwy muszą być odpowiednio dopasowane w każdym wypadku, muszą być wygodne, nie cisnąć nam stóp za bardzo, ale też nie być za luźne.
Aby wybrać odpowiednie łyżwy warto udać się do sklepu, który zajmuje się właśnie sprzedażą ich a będziemy mieć pewność, że jest tam ktoś kto się zna na tym i pomoże nam w odpowiednim wyborze.
Łyżwy muszą być dopasowane do naszej stopy.
Warto też wiedzieć, że nowe łyżwy używane tylko przez nas nie stępią się tak szybko jak używane.

Nauka jazdy

Na każdy lodowisku jest możliwość wypożyczenia łyżew jednak przeważnie poprzez złe użytkowanie ich wielu osób są one skrzywione lub właśnie stępiałe. Do nauki jazdy na łyżwach wybrać warto łyżwy plastikowe z zapięciami na klamry. Dobrze usztywniają naszą nogę i chronią nas przed urazami. Łyżwy skórzane dopasowują się po jakimś czasie użytkowania do naszej stopy, są również bardzo wygodne. Nie posiadają klamry, ale sznurówki. Odpowiednie usztywnienie stopy i kostki uchroni nas przed złamaniem, upadkiem lub skręceniem kostki. Łyżwy dla dzieci najczęściej posiadają regulacje rozmiaru, dzięki czemu nie będziemy musieli kupować nowych co kolejny sezon.

Rodzaje łyżew

Na rynku są również dostępne rolki i łyżwy 2w1 co jest tańszą i myślę lepszą opcją dla dziecka.
Jeśli panujemy szybką i agresywną jazdę na łyżwach wybierzmy hokejówki. Są zapinane na klamry, sznurowadła lub rzepy – wszystko zależy od naszych upodobań.
Łyżwy figurowe zapewniają nam większą stabilność, ząbki na czubku łyżwy pozwalają nam na wykonywanie różnych figur. Możemy dokupić dodatkowe wkładki do łyżew, które sprawiają, że unikamy obdarć, urazów lub nawet chronią przed chłodem.
Sznurówki sprawiają, że mamy możliwość idealnego dopasowania łyżwy do naszej stopy co zwiększa nasz komfort jazdy.
Jednak ściąganie i zakładanie ich to sporo czasu.
Łyżwy z klamrami ściąga się bardzo szybko, są łatwe w użytkowaniu, jednak dopasowanie idealne nie jest tak proste jak w przypadku łyżew ze sznurowadłami.
Przy zakupie łyżwy zakładać musimy grubą skarpetę, bo wiadomo, rozmiar tutaj ma bardzo ogromne znaczenia. Idąc na lodowisko raczej nie pójdziemy w rajstopach tylko w grubszych skarpetkach.
A więc jak dobrać łyżwy?
Przy zakupie kierujemy się materiałem użytym przy wykonywaniu łyżwy, budową oraz zadaniem, które łyżwy mają spełniać, rozmiar, aby jazda była komfortowa, wygodna i przede wszystkim bezpieczna.

Redakcja bikeneo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat sportu, pasja do rowerów, rekreacja, moda, dieta oraz praktyczne porady spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia na pełnych obrotach! Jesteśmy miejscem, gdzie entuzjastyczne pedałowanie, kreatywne aktywności rekreacyjne oraz stylowa moda łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i wszystkich miłośników aktywności fizycznej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?