Poznaj 5 powodów, dlaczego warto wybierać rower jako środek transportu, czyli ekologia i ekonomia w jednym

Poznaj 5 powodów, dlaczego warto wybierać rower jako środek transportu, czyli ekologia i ekonomia w jednym

Warto jeździć na rowerze, choć to truizm, to niektórzy o tym zapominają i rezygnują z tej przyjemności. Jeżeli szukacie powodów, dlaczego warto rozpocząć przygodę z tym środkiem transportu, to my Wam je damy. Poznajcie więc powody, dlaczego warto się na to zdecydować. Ale nim przejdziemy do przedstawienia naszych argumentów, to polecamy wam zakup rowerów Romet, które wyróżniają się jakością, ale i niską ceną.

Powód numer 1: jazda na rowerze jest przyjemna

Warto przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że jazda na rowerze jest dużą przyjemnością i daje dużo frajdy. Można świetnie spędzić wolny czas i doskonale się zrelaksować. Co również ważne, podczas wysiłku zostają uwolnione endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, zatem poczujecie się także jeszcze bardziej szczęśliwi. To chyba naprawdę trafny argument.

Powód numer 2: dla zdrowia i urody

Jeżeli argument o przyjemności Was nieszczególnie przekonuje, to może przekona Was, że jazda na rowerze jest zdrowa. Mamy na myśli tutaj zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Badania naukowe potwierdzają, że zmniejsza się ryzyko chorób wieńcowych czy nawet nowotworów. Wysiłek fizyczny pobudza pracę jelit, dzięki temu nie odkładają się toksyny, które na bieżąco usuwane są z organizmu, dzięki temu zmniejsza się też ryzyko raka jelit. Niestety wciąż rośnie liczba osób cierpiących na choroby duszy, czyli depresję czy nerwicę, dlatego i te osoby powinny jeździć na rowerze, gdyż wysiłek doskonale wpływa na zdrowie psychiczne i poprawia samopoczucie. Choć oczywiście nie wyleczy z depresji, to jednak wraz ze stosowaniem leczenia farmakologicznego oraz terapii pozwala na szybsze wyjście z tej choroby. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć, iż jeżdżąc na rowerze można schudnąć czy wymodelować sylwetkę, a przy tym opóźnia się proces starzenia.

Powód numer 3: jazda na rowerze jest modna

Są i tacy, do których powyższe argumenty nie przemawiają. Zatem nasz 3 powód, choć jest naprawdę próżny, to zapewne spodoba się wielu osobom. Otóż jazda na rowerze jest modna i to bardzo. Coraz więcej gwiazd decyduje się na taką aktywność fizyczną. Ponadto podczas wycieczek rowerowych można poznać nowe osoby, a jednocześnie wykonać sobie selfie, które idealnie będzie prezentowało się na tablicy Instagrama. Ponadto na rowerze każda osoba wygląda bardzo atrakcyjnie, tym bardziej jeżeli założy dopasowany strój – to jednak dotyczy tylko kobiet. Panom radzimy raczej prostą koszulkę i spodenki.

Powód numer 4: oszczędzacie pieniądze

A teraz powód, który przemówi do oszczędnych. Jak wiecie ceny benzyny są bardzo wysokie. Owszem można dojeżdżać autobusem czy tramwajem, ale bądźmy szczerzy, ceny biletów też nie są niskie, a dodatkowo to nerwowe oczekiwanie na przystanku w na ich przyjazd nie jest niczym przyjemnym. Ponadto czasami występują opóźnienia, co także nie należy do przyjemnych rzeczy, a przez to nieraz można spóźnić się do pracy. Z takich powodów warto wybrać rower jako środek transportu. Możecie sporo zaoszczędzić, a jednocześnie robicie coś dobrego dla siebie. Przeszkodą nie musi być nawet wasza kondycja, gdyż jeżeli obawiacie się, że nie dacie rady dojechać na jednośladzie, to zawsze możecie zdecydować się na rower elektryczny, który posiada wspomaganie w postaci silnika. Nawet kałuże na drogach nie są przeszkodą, gdyż wtedy wystarczy wybrać rower z błotnikiem. Zatem nie ma powodu, aby rezygnować z jazdy na rowerze.

Powód numer 5: cegiełka dla środowiska

Nietrudno poczuć, że powietrze w Polsce jest zanieczyszczone. Zresztą regularnie wykonywane pomiary wręcz przerażają. Dlatego także warto zrezygnować z jazdy samochodem na rzecz jazdy na rowerze. Przede wszystkim robicie przysługę ziemi. Niewątpliwie oddajecie cegiełkę dla ekologi. Pomyślcie, jeżeli więcej osób by zrezygnowało, jak jakość powietrza by się poprawiła, gdyż to niestety w dużej mierze transport samochodowy generuje tak duże zanieczyszczenia.

Wydaje nam się, że nasze powody przekonają Was do zamiany samochodu na rower. Pomyślcie tylko o korzyściach z tego płynących. Możecie zaoszczędzić, świetnie się bawić, zgubić nadprogramowe kilogramy, ale też zrobić coś dobrego dla środowiska. Jeżeli jeszcze nie macie swojego jednośladu, to koniecznie sprawdźcie ofertę, na którą składają się rowery Romet.