Tutaj jesteś

Dobór deski do stylu jazdy i umiejętności snowboardzisty

27 września, 2019 Rekreacja

Sporty zimowe to ostatnio bardzo modne zajęcie. Aktywni sportowcy i miłośnicy białego szaleństwa z niecierpliwością czekają na pierwszy śnieg i dogodne warunki narciarskie. Jednak do sezonu zimowego należy odpowiednio się przygotować, jednocześnie gromadząc i serwisując swój sprzęt sportowy. Jak wybrać deskę snowboardową dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych? Jakie główne cechy powinna posiadać dobra deska? Jak stworzyć prawidłowe i komfortowe wyposażenie snowboardzisty?

Jak wybrać deskę snowboardową?

Wybór odpowiedniego sprzętu to jedna z najważniejszych rzeczy, przed sama nauką jazdy. Dopasowanie i korzystanie z deski uzależnione jest od wielu czynników, które znacząco wpływają na naukę, jak późniejszą jazdę i szaleństwo. Zakup deski uwarunkowany jest przede wszystkim od:
– wieku i zaawansowania sportowca,
– możliwości i umiejętności sportowych,
– wzrostu i wagi snowboardzisty,
– celu i przeznaczenia sprzętu,
– materiału wykonania, trwałości i elastyczności deski,
– możliwości finansowych odbiorcy, itp.

Opinia fachowca

Aby wybrać odpowiednią deskę do nauki jazdy, należy zasięgnąć opinii fachowca, który ustali wysokość sprzętu, ja również dopasuje prawidłowe dalsze wyposażenie w postaci butów czy wiązań. Deska dla tych mniej zaawansowanych sportowców powinna sięgać mniej więcej wysokości brody, być średnio elastyczna, a boty i wiązania powinny zapewniać stabilne trzymanie nogi, jak również umożliwiać pewne oparcie goleni o strukturę i materiał obuwia.
Kolejnym krokiem nauki jest ustawienie wiązań, ich nachylenie oraz kierunek nogi prowadzącej. Pewne, specjalistyczne ćwiczenia pozwolą określić nogę przednią i tylną, jak również dopasować stopień ułożenia nóg.
Dla osób bardziej zaawansowanych wybór sprzętu uzależniony jest przede wszystkim od celu i wykorzystania, jak również preferowanego stylu jazdy. Osoby szukający przygód we freestyle powinny celować w zakup deski miękkiej, z ostro wyprofilowanymi końcami sprzętu, posiadającymi wiązania do akrobatyki i wykonywania trików. Wiązania deski ustawiane są dwukierunkowo, a ich rozstaw i kąt nachylenia dostosowane są indywidualnie do upodobań i uwarunkowań osobistych freeridera.
Kolejnym rodzajem deski i sposobem doboru do umiejętności i przeznaczenia, jest deska zjazdowa. Snowboard ten charakteryzuje się wysoką sztywnością, wąskim profilem, ściętym końcem sprzętu, a także rodzajem wiązań i butów. Buty dostosowane do szybkiego, zjazdowego, slalomowego stylu jazdy, przypominają sztywne i twarde buty narciarskie, a wiązania ustawione kierunkowo, pod ostrym kątem.

Redakcja bikeneo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat sportu, pasja do rowerów, rekreacja, moda, dieta oraz praktyczne porady spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia na pełnych obrotach! Jesteśmy miejscem, gdzie entuzjastyczne pedałowanie, kreatywne aktywności rekreacyjne oraz stylowa moda łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i wszystkich miłośników aktywności fizycznej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?