Na jaki rower warto postawić?

Na jaki rower warto postawić?

Jazda na rowerze ma wiele zalet. To świetny trening, a jednocześnie możliwość sprawnego przemieszczania się po mieście, bez konieczności stania w korkach i ponoszenia opłat za paliwo i parkingi. Rower to jednocześnie możliwość urządzania ciekawych wypraw za miasto oraz rekreacyjnych przejażdżek, które dostarczą nam wielu wspaniałych wrażeń. By jazda na rowerze była przyjemnością, musimy pamiętać, by jednoślad był możliwie jak najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Co możemy wybrać?

Sklepy sportowe mogą nam zaoferować wiele ciekawych rowerów, dzięki czemu i miłośnicy szalonych wypraw, i ci, którzy chcą na rowerze jeździć do pracy, znajdą dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Największą popularnością wciąż cieszą się rowery górskie, idealne zarówno do jazdy w terenie, jak i rekreacyjnych wycieczek. Dzięki szerokim oponom z głębokim bieżnikiem, mogą się one świetnie sprawdzić nawet w dość trudnym terenie. Dla tych, którym marzą się wycieczki po terenach miejskich, łąkach oraz lasach, idealnym rozwiązaniem może się z kolei stać rower trekkingowy.

Komfortowy rower

Przystosowany do jazdy w terenie, a jednocześnie wygodny i wyposażony w takie dodatki, jak błotniki czy bagażnik, sprawdzi się na długie wyjazdy poza miasto. Od kilku lat rośnie też moda na rowery miejski, zwykle wykorzystywane jako środek transportu do pracy lub na zakupy. Eleganckie ramy, bagażniki i koszyki na sprawunki są charakterystycznymi cechami takiego roweru. Ułożenie siodełka i kierownicy sprawia, że można jeździć tu w pozycji wyprostowanej, z duże koła sprawiają, że przy niewielkim wysiłku można osiągnąć znaczną prędkość. Dla tych, którzy chcą sobie poradzić z korkami w mieście, bez wątpienia będzie to doskonałe rozwiązanie. Dla fanów szybkiej jazdy dobrym rozwiązaniem będą rowery szosowe, a dla wyczynowców – BMX. Nie można zapomnieć o właściwym doborze wielkości ramy!

cerrotore.pl