Tutaj jesteś

Dawid Godziek Roof Ride Red Bull 2023

22 sierpnia, 2023 Sport Dawid Godziek Roof Ride Red Bull 2023

Dawid Godziek Roof Ride był pierwszym na świecie zawodnikiem, który z 16. metrowego zeskoku wykonał trik – cashroll. To było rowerowe show, które zaprowadziło naszego Polaka na podium.

Dawid Godziek obronił tytuł Red Bull Roof Ride

Tegoroczną edycję Red Bull Roof Ride w wielkim stylu wygrał Dawid Godziek. Polakowi udało się powtórzyć swój sukces, co do tej pory żaden zawodnik nie dokonał. Zdobył Puchar Świata Freestyle MTB, z 94,25. pkt. Dawid Godziek nie tylko obronił tytuł, ale jako pierwszy wykonał trick cashroll, skacząc 16. metrowego dachu. Matt Jones – legenda MTB slopestyle powiedział, że była to bardzo trudna, a przy tym szalona trasa. Tym bardziej naszemu Mistrzowi należą się gratulacje.

Wszyscy zastanawiali się, czy Dawid Godziek, Roof Ride jest w stanie pokonać doskonałych zawodników. Z 28 kandydatów, 12. kwalifikowało się do zawodów, a eliminacje nie były łatwe. Sędziowie oceniali styl, płynność przejazdu, lądowanie, niepowtarzalność triku, rotacje oraz stopień ryzyka. Dawid Godziek pomimo upadku w pierwszej fazie, w drugiej jechał zdecydowanie, pewnie, wykonując niezwykle efektownie sztuczki oraz kombinacje z tailwhipami i z barspinami.

Zasłużone zwycięstwo Dawida Godziek w Red Bull Roof Ride

Zwrotność, zwinność, dynamika i pokazy trików sprawiły, że kibice mogli się emocjonować pod katowickim Spodkiem. To było wspaniałe rowerowe show. Po raz drugi Dawid Godziek stanął na podium, co było pięknym uczuciem dla zawodnika, ale też i fanów tego sportu. Trzeba jednak zaznaczyć, że Mistrz był pod presją, ponieważ wiedział, że Polacy na niego liczą.

Nie mógł przecież zawieść lokalnej publiczności, ale też bardzo chciał wygrać, więc adrenalina u Dawida Godziek rosła z każdą minutą. Zaskoczył też wszystkich wykonując po raz pierwszy na świecie – cashrolla z płaskiego zeskoku. Ten trik długo trenował i miał okazję zaprezentować. Podbił serca entuzjastów Red Bull Roof Ride.

Red Bull Roof Ride przyciąga coraz szerszą publiczność

Impreza Red Bull Roof Ride wzbudza emocje, bo są to najbardziej niezwykłe zawody rowerowe w Polsce. Najlepsi zawodnicy na świecie, wśród których są nasi rodacy bracia Gądek: Dawid i Szymon, rywalizują na torze dachów katowickich budynków. Pod Spodkiem zgromadziło się ponad 20. tysięcy fanów sportu i amatorów.

Rowerowy Puchar Świata z pewnością stał się zachętą dla młodych ludzi, by zaangażowali się w tego rodzaju sport, choć nie jest łatwy. Ta odmiana kolarstwa – MTB slopestyle wymaga pokonania wymagającej trasy, ale zawody są fascynujące i o tyle niezwykłe, że organizowane w Polsce.

Materiał zewnętrzny

Redakcja bikeneo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat sportu, pasja do rowerów, rekreacja, moda, dieta oraz praktyczne porady spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia na pełnych obrotach! Jesteśmy miejscem, gdzie entuzjastyczne pedałowanie, kreatywne aktywności rekreacyjne oraz stylowa moda łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i wszystkich miłośników aktywności fizycznej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?