Tutaj jesteś

Jak przygotować się do pierwszej wizyty na siłowni?

22 października, 2019 Dieta

Robienie czegoś pierwszy raz zawsze wiąże się z pewnym stresem. Może to dotyczyć nawet tak prozaicznych rzeczy, jak pierwsza wizyta na siłowni. Możemy obawiać się tego, czy będziemy znali wszystkie zasady savoir-vivre, jakie obowiązują na siłowni, tego, czy będziemy potrafili właściwie obsługiwać się sprzętem, ale też obawę mogą budzić inni ludzie. Czy moja sylwetka nie zostanie negatywnie oceniona? Czy mój ubiór będzie odpowiedni? Czy nie będę wyglądać śmiesznie? Pierwsza wizyta na siłowni może wzbudzić takie wątpliwości w każdym.

Reaserch przed siłownią

Zatem zanim pójdziesz a siłownię, zrób porządny research i dowiedz się wszystkiego, co jest ci potrzebne, aby ta pierwsza wizyta na siłowni minęła raczej w miłej ekscytacji niż w lęku.
Przeczytaj poradnik o zasadach obowiązujących na każdej siłowni. Zwróć szczególną uwagę na punkty dotyczące higieny osobistej. Warto o nią zadbać – w końcu to żadna przyjemność ćwiczyć obok zaniedbanej osoby. Zaopatrz się też obowiązkowo w specjalny płyn odkażający do sprzętu, z którego będziesz korzystał. Ćwicząc na pewno się spocisz – ważnym jest, by po zakończeniu korzystania z danego sprzętu go oczyścić. W końcu to nim przyjemnego ćwiczyć na urządzeniu, na którym pozostał czyjś pot – sprzątaj za sobą i zachowuj jak największą czystość, a na pewno nie zostaniesz odebrany jako brudas i nie ściągniesz na siebie krzywych spojrzeń innych ćwiczących.

Niepotrzebne obawy

Natomiast obawy dotyczące wyglądu i bycia wyśmianym przez innych z reguły są nieuzasadnione. Każdy od czegoś zaczynał – żeby stać się atletą o pięknej sylwetce, kiedyś trzeba się przełamać i pójść na tą siłownie; nie zrobisz tego, jeżeli będziesz się niepotrzebnie bał. Większość ludzi to rozumie i osoby o niekoniecznie zdrowych gabarytach na siłowni raczej spotykają się z postawą motywacji i podziwu – że oto odważyły się wstać z wygodnego fotela i zawalczyć o piękną sylwetkę i własne zdrowie! Oczywiście być może trafisz na pojedyncze osoby o niekoniecznie zdrowym podejściu do innych, ale chyba nie warto się nimi przejmować – najważniejszy jest cel, który masz przed sobą, a jest nim piękne ciało, zdrowie i wzmocnienie ogólne całego organizmu.
Martwisz się strojem? Zobacz w internecie, w czym się ćwiczy. Na różnych stronach albo sklepach z akcesoriami sportowymi możesz zakupi bardzo ładne, profesjonalne stroje do ćwiczeń, które pomogą ci sprawić, by twoja pierwsza wizyta na siłowni była miłym i przyjemnym doświadczeniem. W ładnym stroju do ćwiczeń poczujesz się bardziej pewnym siebie i zmotywowanym do ćwiczeń.

Redakcja bikeneo.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat sportu, pasja do rowerów, rekreacja, moda, dieta oraz praktyczne porady spotykają się, by inspirować Cię do aktywnego i zdrowego życia na pełnych obrotach! Jesteśmy miejscem, gdzie entuzjastyczne pedałowanie, kreatywne aktywności rekreacyjne oraz stylowa moda łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i wszystkich miłośników aktywności fizycznej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy warto biegać?

18 października, 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?