Rower trekkingowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rower trekkingowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularna. Oprócz ekonomicznych i ekologicznych zalet poruszania się rowerem niewątpliwie ma na to wpływ szybkie przemieszczanie się (omijanie korków np. w drodze do pracy), wygoda, dbanie o kondycję, możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Posiadanie roweru przestało ograniczać się tylko do weekendowych wycieczek, wiele osób korzysta z niego niemal codziennie. Jednak jak połączyć weekendowe podróże po terenach zieleni z codziennym użytkowaniem? Najlepszym wyborem będzie zakup roweru trekkingowego. Sprawdź jego charakterystykę i zalety!

Rower trekkingowy – charakterystyka

Rower trekkingowy to idealna propozycja dla osób uwielbiających długie, kilkudniowe wyprawy po terenach zieleni oraz codzienne, miejskie przejażdżki. Charakteryzuje się połączeniem roweru górskiego i szosowego. Profesjonalny rower trekkingowy jest wyposażony w bagażnik oraz dodatkowe uchwyty, które ułatwiają nam wybranie się w długą podróż i zabranie niezbędnego ekwipunku. Niektóre modele posiadają bagażnik zamontowany z przodu co zwiększa jego ładowność. To, co odróżnia rower trekkingowy od górskiego są niewątpliwie opony – posiadają węższy, a także gładszy bieżnik. Sprawia to, że rower trekkingowy jest przystosowany do jazdy po mieście oraz po wybojach. Opony najczęściej są w rozmiarze 28 lub 29 cali. 

Kolejną charakterystyczną cechą jest rama zbudowana ze stali, aluminium lub karbonu. Jej geometra pozwala na jazdę w bardziej wyprostowanej pozycji niż na rowerze górskim. Warto dodać, że przedni widelec jest wyposażony w amortyzator. 

Rowery trekkingowe wyposażone zostały w błotniki, dzięki którym będzie nam łatwiej poruszać się po drodze w deszczową pogodę. W praktycznie każdym modelu zostało również wbudowane oświetlenie na dynamo.

Rowery Fuji – niezawodna marka do jazdy po mieście i nie tylko 

Rowery Fuji w Lublinie cieszą się bardzo dużą popularnością wśród fanów jazdy miejskiej i rekreacyjnej. Dlatego podczas zakupu roweru trekkingowego, warto wziąć pod uwagę tą niezawodną, japońską markę, która oferuje nie tylko modele idealne do jazdy w mieście ale też na wyprawę po górach czy treningi na szosie. W doborze konkretnego modelu mogą pomóc Ci profesjonalni sprzedawcy ze sklepu rowerowego. Wybierając renomowany punkt sprzedaży, zwiększasz swoje szanse na znalezienie wymarzonego roweru z profesjonalnym wyposażeniem. Z dobrym rowerem i odpowiednim sprzętem rowerowym możesz się porwać na niejedną, wyjątkową wyprawę!

Na co zwrócić uwagę kupując rower trekkingowy?

Rower trekkingowy jest modelem wyjątkowo, bogato wyposażonym – już po wyjściu ze sklepu możemy wybrać się na długą trasę! Podczas zakupu roweru trekkingowego powinna interesować nas ilość przełożeń biegu, dzięki któremu dostosowujemy go do własnych potrzeb. Kolejnym ważnym aspektem są hamulce, które zapewnią nam najlepsze bezpieczeństwo podczas jazdy – warto zastanowić się tu nad hamulcami tarczowymi renomowanej marki. Większość rowerów trekkingowych posiada amortyzowany widelec pozwalający odciążyć dłonie. Nie zapominajmy o rozmiarze roweru – powinniśmy wybrać najbardziej dla nas odpowiedni kierując się nie tylko wzrostem, ale też przekrokiem. Dzięki temu rower będzie przystosowany do naszych potrzeb, a jazda stanie się jeszcze bardziej komfortowa.